Каталог товарів
Порівняння Вибране Кошик
Київ
+380 (66) 238-44-66
Відділ продажу: +380 (66) 238-44-66 +380 (97) 238-44-66 +380 (93) 238-44-66 Технічна підтримка: Графік роботи техпідтримки: пн-пт: 10:00-15:00
По всій Україні
пн-пт: 10:00-18:00
сб-нд: вихідний

Доставляємо по всій Україні

+380 (66) 238-44-66
Відділ продажу: +380 (66) 238-44-66 +380 (97) 238-44-66 +380 (93) 238-44-66 Технічна підтримка: Графік роботи техпідтримки: пн-пт: 10:00-15:00
По всій Україні
пн-пт: 10:00-18:00
сб-нд: вихідний

Як вибрати безперебійник для дому?

2023-01-13
0
980

Control.ua – поради та огляди від команди експертів

Як вибрати безперебійник для дому?

Відсутність електропостачання завдає неймовірного дискомфорту сучасній людині. Усі побутові прилади та гаджети залежать від електрики. Без електрики немає опалення та гарячої води, що особливо загострюється з настанням холодів.

І всі, хто не хоче миритися з дискомфортом, замислюється про альтернативні джерела електроенергії – джерело безперебійного живлення. За допомогою такого обладнання можна забезпечити живлення котел та іншу побутову техніку в будинку. Розглянемо докладніше, як вибрати безперебійник для приватного будинку.

Що таке джерело безперебійного живлення?

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) – це спеціальний пристрій, здатний гарантувати безперервне електроживлення побутових пристроїв, якщо відсутнє живлення від головної мережі. Обладнання здатне не тільки живити інші пристрої, але також захищати побутову техніку від перепадів напруги. Їх принцип роботи полягає у накопиченні електроенергії на акумуляторну батарею та перетворення з подальшою віддачею, коли в цьому виникає потреба.

ИБП

Всередині джерела безперебійного живлення знаходиться акумулятор на 12В та блок живлення. Заряджання ДБЖ здійснюється від стандартної мережі, коли є електропостачання. Це означає, що джерело безперебійного живлення має бути завжди підключене до розетки. Він буде перетворювати постійний струм з напругою у 220В змінний 12В і буде заряджати акумулятор. А коли акумулятор заряджений, подаватиме необхідні 220В на побутові прилади, які підключені до безперебійника.

Тобто джерело безперебійного живлення – це симбіоз акумуляторної батареї та інвертора, а також зарядного пристрою. На відміну від генератора може встановлювати всередині приміщення. Потрібно знайти тепле, сухе приміщення, яке досить провітрюється. Якщо говорити про переваги джерел безперебійного живлення, можна виділити:

  • повністю відсутні шкідливі випаровування та небажані запахи;
  • автоматично вмикається, коли припиняється живлення від мережі;
  • працює без шуму, на відміну від генератора;
  • вихідна напруга стабільна, тому безпечні для побутових приладів;
  • мають невеликі розміри та маленьку вагу, прості в транспортуванні;
  • просто і швидко підключаються - з цим впорається кожна людина;
  • немає жодних витратних матеріалів – достатньо під'єднати до розетки;
  • тривала автономна робота.

Це робить джерела безперебійного живлення незамінним помічником при частих відключеннях електрики.

Різновиди джерел безперебійного живлення за технологією

Можна виділити 3 основні категорії джерел безперебійного живлення:

  1. Резервні (offline). Це ДБЖ, який чудово справляється із живленням електричних приладів різного типу. Протягом усієї роботи перебувають у режимі очікування. Коли змінюється вхідний напрямок, відбувається автоматичне перемикання всього обладнання джерело безперебійного живлення. Це слушний варіант у тому випадку, якщо збої або відключення відбуваються відносно рідко. Час перемикання – не більше 10 мілісекунд. Це хоч і швидко, але замало високочутливого устаткування.
  2. Лінійно-інтерактивні (line-interactive). Це джерела безперебійного живлення, які стануть справжнім помічником для живлення газових та твердопаливних котлів. Основне завдання такого обладнання – підтримка роботи циркуляційних помп, що є актуальним для такого типу обладнання. Можу працювати при підвищенні напруги в мережі до 300В та при зниженні до 180В. Цьому сприяє спеціальний стабілізатор, розташований усередині пристрою. Ідеальне рішення у ситуаціях, якщо спостерігаються часті перебої енергопостачання. Процес перемикання приладів живлення – від 2 до 5 мілісекунд.
  3. З подвійним перетворенням (on-line). Це джерело безперебійного живлення, яке буде відповідним рішенням при сильних стрибках у мережі та компенсації нестабільного сигналу, зокрема. ДБЖ подібного класу гарантує стабільний сигнал та правильну синусоїду. Працюють у разі зниження напруги до 180В та при підвищенні напруги до 250В. Миттєве перемикання. Регулювання напруги здійснюється у режимі реального часу. Їхні особливості сприяють підвищенню ціни. Підходять для найчутливішого обладнання, наприклад серверів.

Вибирати відповідну модель потрібно індивідуально під власні потреби, кожна з них має свої переваги та недоліки.

Дізнатись вартість джерел безперебійного живлення

Перейти у каталог

Різновиди джерел безперебійного живлення за способом використання

Можна виділити 3 основні різновиди ДБЖ за способом застосування, які користуються найвищою популярністю:

  1. ДБЖ для комп'ютерів. Це корисний помічник для всіх, чия робота пов'язана з комп'ютером. Немає ймовірності, що результати роботи будуть втрачені або згорить дорога техніка. Важливо пам'ятати, що комп'ютер - чутливе обладнання, яке може повністю вийти з ладу при суттєвих стрибках напруги.
  2. ДБЖ для котла. Сучасний котел – це опалення та тепле водопостачання. За допомогою джерела безперебійного живлення можна забезпечити стабільну роботу незалежно від того, є світло чи ні. Особливо актуально для тих, хто має встановлений двоконтурний котел. Тривалість роботи такого джерела живлення залежить від місткості акумуляторів.
  3. ДБЖ для дому. Подібні пристрої здатні забезпечити роботу практично всіх пристроїв, що знаходяться в будинку. Це дозволить припинити боятися аварійних відключень, а також уникнути ламання дорогої побутової техніки.

Різновидів джерел безперебійного живлення за способом застосування значно більше, тому ви гарантовано знайдете відповідне рішення індивідуально для себе.

Критерії вибору джерела безперебійного живлення

Перш ніж купити джерело безперебійного живлення, необхідно орієнтуватися на такі критерії:

  • Потужність. Потрібно орієнтуватися на потужність всіх пристроїв, які ви плануєте під'єднати до джерела безперебійного живлення. Дані про споживання вказані у документації до побутових приладів. Існують моделі з конфігурацією Long Time, що продовжує час всіх домашніх пристроїв.
  • Місткість АКБ. Чим вище буде місткість акумулятора, встановленого в ДБЖ, тим довше він зможе живити пристрої.
  • Кількість виходів. Чим більше вихідних роз'ємів живлення, тим більше приладів ви зможете під'єднати до джерела безперебійного живлення.
  • Лінійне підключення АКБ. Рекомендується поцікавитися за вибрану модель, чи є можливість підключення додаткових акумуляторів, щоб досягти більшої потужності.
  • Швидкість перемикання. Чим швидше буде перемикання між акумулятором та центральною електромережею, тим краще. Це унеможливлює пошкодження обладнання.
  • Діапазон вхідної напруги. Рекомендується вибирати моделі з широким діапазоном вхідної напруги та правильною формою синусоїди.
  • Наявність акумулятора. Є моделі ДБЖ, в яких одразу встановлений акумулятор, а в деяких потрібно купувати додатково. Все залежить від ваших побажань.

Враховуючи всі ці критерії, ви зможете вибрати відповідне джерело безперебійного живлення. Якщо будуть складнощі вибору або залишилися додаткові питання, завжди можете розраховувати на підтримку фахівців Control.ua.

Читайте також:

Сподобалась стаття?
Facebook Telegram Viber
Оплата частинами від monobank
Детальніше
Захист свій будинок зараз - плати потім
Покупка частинами від ПриватБанк
Миттєва розстрочка від ПриватБанк
Детальніше
Інструкції з налаштування обладнання
Отримати інструкцію
Ми офіційні партнери HIKVISION в Україні
Детальніше
Консультації від спеціалістів
Отримайте допомогу в налаштування обладнання
Отримати допомогу
Отримайте спеціальні ціни за телефоном
Отримати
Хочете, ми Вам зателефонуємо?